| 適用する | SMTの生産ライン |
|---|---|
| 条件 | 使用される原物 |
| PCBのサイズ | 774 (L) × 710 (W) mm |
| 保証 | 3ヶ月 |
| 品質 | 100% ブランド |
| 条件 | 使用される原物 |
|---|---|
| 保証 | 3ヶ月 |
| 適用する | SMT生産ライン |
| 品質 | 100% ブランド |
| パッケージ | 木製ケース |
| Type | SMT Reflow Soldering Machine |
|---|---|
| Dimensions | L4600*W1200*H1450 |
| Conveyor Speed | 200-1000mm/min |
| PCB Width | 400mm |
| Heating method | Fully forced air convection |
| 条件 | 使用される原物 |
|---|---|
| 保証 | 3ヶ月 |
| 適用する | SMTの生産ライン |
| 品質 | 100% ブランド |
| パッケージ | 木製ケース |
| 条件 | 使用される原物 |
|---|---|
| 保証 | 3ヶ月 |
| 適用する | SMTの生産ライン |
| 品質 | 100% ブランド |
| パッケージ | 木製ケース |
| 適用する | SMTの生産ライン |
|---|---|
| 条件 | 使用される原物 |
| 保証 | 3ヶ月 |
| 品質 | 100% ブランド |
| パッケージ | 木製ケース |
| 条件 | 使用される原物 |
|---|---|
| 保証 | 3ヶ月 |
| 適用する | SMTの生産ライン |
| 品質 | 100% ブランド |
| パッケージ | 木製ケース |
| Cleaning Process | Chemical cleaning section, pure water rinsing section and strong hot air drying section |
|---|---|
| Chemical Cleaning Modules | Chemical pre-cleaning or isolation section, chemical cycle cleaning, wind cutting isolating |
| 網ベルト材料 | SUS316 |
| サイズ | L5860mm*W1650mm*H1650mm |
| Controlling Mode | Touch Screen + PLC |
| 名前 | 自動回転テープPCB切断機 |
|---|---|
| 切る長さ | 10~110mm |
| 切断幅 | >800mm |
| 切断速度 | 4m/min |
| 保証 | 1 年間の保証と終身メンテナンス |
| 切断長 | 10~110mm |
|---|---|
| 幅を切る | カスタマイズ |
| 切断速度 | 4m/min |
| 切断モード | 循環型 走行 切断 |
| 運転モード | モーター+同期ベルト |